Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

ubyo.nisantasi.edu.tr

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Hakkında

Nişantaşı Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) 2016 yılında kurulmuş olup, 2016-2017 öğretim yılından itibaren Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Lojistik ve Turizm Rehberliği olarak 3 bölümü ile öğrenci kabul etmeye başlayacaktır.

Şehrin merkezinde konumlanmış olan üniversite yerleşkesi ile öğrencilerimizin ekonomik, kültürel, teknolojik ve sportif eğitim unsurlarına hızlıca erişilebilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca disiplinlerarası birikim ve deneyimlere sahip kendi alanlarında uzman akademisyenleri, son teknolojik yenilikler ile donatılmış derslikleri, öğrencileri yoğun büyükşehir karmaşasından çıkartacak olan yerleşkesi, modern spor tesisleri ve teknolojik kütüphanesi ile yüksek kalite de eğitim ve öğretim hizmeti Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu çatısı altında verilecektir.

Öğrencilerimiz Bologna süreci doğrultusunda ve uluslararası geçerliliğe sahip mavi diploma kriterleri çerçevesinde hazırlanan müfredatlar ile Erasmus+ uluslararası öğrenci değişim programlarına katılabilecek, dünyanın tanınmış üniversitelerinde eğitim görme ve dünyanın birçok şehrinde staj yapabilme olanağına sahip olacaktır.

Mükemmeliyetçiliğin, uluslararası tanınırlığın ve akredite edilmiş bir eğitim ve öğretimin hedef alındığı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerine akıl ve bilimi esas alarak dünyanın her türlü ilim, buluş ve ilerlemesinden faydalanmayı bilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


DUYURULAR
SON HABERLER
YAKLAŞAN ETKİNLİK
Nişantaşı Üniversitesi 10’uncu yaşına adım attı

Kurulduğu günden bu yana eğitim çıtasını daha da yukarıya çıkarmayı hedefleyen Nişantaşı Üniversitesi 10’uncu yaşını kutluyor. “Hayaller, hayatı de ...

18.12.2019